Shakarpur, New Delhi, Delhi
GST No. 07CTRPS0224C1ZR
Call 07949350084 84% Response Rate
Send Enquiry
| Usage/Application | Home |
| Material | Plastic |
| Color | White |
| Voltage | 220 V |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Usage/Application | Offices |
| Material | Mild Steel |
| Color | White |
| Voltage | 220 V |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Brand | Agni |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Usage/Application | Offices |
| Material | Mild Steel |
| Color | White |
| Voltage | 220 V |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Usage/Application | Offices |
| Material | Plastic |
| Color | Red |
| Voltage | 220 V |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Brand | Apollo |
| Material | ABS |
| Body Material | Plastic |
| Usage/Application | Home |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Box |
View Complete details
| Material | ABS Plastic |
| Country of Origin | Made in India |
| Size | 96 H mm X 76 L mm X 28 D mm |
| Colour | Red |
| Voltage | 24 VDC |
| Sound Horn | Mini Horn |
Product Specification MaterialABSMounting TypeSurface MountedSound Level85 dBModel Name/NumberRE-24CSOperating Temperature0 to 49 Degree CBrandRavelShapeRectangleOperating Voltage24 VOperating Current40 mASounder TypePiezo Electric TypeDimensions96 X 76 X 28 mmMinimum Order Quantity100 Piece Product Description
Due to our proficiency of this field, we are engaged in presenting Ravel Fire Alarm Hooter. We are presenting these products to customers within given time-frame.
Details:
Slim and Sleek
Wall or Ceiling mountable
Mini Horn with BackBox
They are used in Fire, Burglar & Emergency Alarm System.
Additional Information Delivery TimeREADY STOCK
View Complete details