Shakarpur, New Delhi, Delhi
GST No. 07CTRPS0224C1ZR
Call 07949350084 84% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Usage/Application | Industrial |
| Product Type | Fire Alarm Panel |
| Model Name/Number | GST200-2/2 |
| Voltage | 230V |
| Degree Of Protection | IP 30 |
| Installation Service | Yes |
| Brand | GST |
| Color | Grey |
| Country of Origin | Made in India |
| Dimension | 420(W) X 580(H) X 202(D) mm2 |
View Complete details
| Type | Conventional |
| Brand | GST |
| System Components | Manual Call Point |
| Body Material | Plastic |
| Usage/Application | Fire Alarm System |
| Model Name/Number | DI-9204E |
| Color | Red |
| Voltage | Loop 24V (16V-28V) |
| I Deal In | New Only |
| Type of Initiating Part | Reusable |
| Initiating Mode | Pressing the action plate manually |
| Resuming Mode | Manually resumed by a special key |
View Complete details
Product Brochure
| Usage/Application | Industrial |
| Power Source | 24V |
| Alarm Sensor Type | Intelligent |
| Product Type | Beam Detector |
| Brand | GST |
| Color | White |
| Material | ABS |
| Weight | 450g |
| Certificate | CE |
| Part Number | GST I-9105R |
| Size/Dimension | Length: 206mm Width: 95mm Depth: 95mm |
View Complete details
| Brand | GST |
| Material | Plastic |
| Operating Temperature | -10 DegreeC ~ +50 DegreeC |
| Usage/Application | Offices |
| Dimensions | 110mmx95.9mm (shallow base) |
| I Deal In | New Only |
| Programming Mode | Electronically addressed |
| Programming Range | 1~242 |
| Ingress Protection Ratin | IP33C |
| Relative Humanity | 95%, non-condensing |
View Complete details